Laptopy Lenovo

( ilość produktów: 40 )

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą laptopów Lenovo. To producent, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jego urządzenia cieszą się ogromną popularnością w Polsce i nie jest to wcale przypadek. Już dziś sprawdź gamę produktów Lenovo w Laurem.pl!

 

Laptop Lenovo - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Tylko wtedy będziesz zadowolony z zakupionego laptopa, gdy dobierzesz właściwy model do swoich oczekiwań. To znaczy, że takie urządzenie musi mieć odpowiednie parametry i funkcje. Wszystko zależy oczywiście od tego, do czego będzie najczęściej używany laptop Lenovo. Jeśli będzie służył przeważnie do pracy, będzie często przenoszony, nie musi być dużych rozmiarów. Wtedy przekątna ekranu nie powinna być większa niż 14 cali. Gdy jednak na urządzeniu będziemy pracowali przeważnie w biurze lub będzie on używany do przeglądania multimediów w domu albo grania, wtedy przekątna ekranu powinna być jak największa. Przy okazji przyda się również wysoka rozdzielczość ekranu (np. 1920 x 1080 pikseli, czyli Full HD).

Istotna jest duża szybkość pracy laptopa. Wpływ na to mają różne podzespoły urządzenia. Chodzi przede wszystkim o procesor. Do tego ważna jest liczba rdzeni procesora. Jeśli nie oczekujesz super wydajnego modelu, wtedy wystarczy procesor Intel Core i3. Dla bardziej wymagających lepsze będą laptopy używające procesora Intel Core i5 lub Intel Core i7. Najstarsze modele Lenovo mogą pracować jeszcze na procesorach Intel Pentium lub Intel Celeron. Niektóre laptopy tej marki używają procesora AMD (np. procesor AMD RYZEN 5, AMD RYZEN 7). Do tego na płynność działania laptopa wpływa także pamięć RAM. Ile trzeba pamięci RAM? Znowu to zależy od przeznaczenia laptopa. Absolutne minimum to 4 GB, ale najlepiej, gdy pamięć RAM to co najmniej 8 GB, a do grania - 16 GB.

Do wymagających prac graficznych i do grania potrzebna jest także dobrej klasy karta graficzna. W urządzeniach Lenovo implementowane są różne rozwiązania. Może to być na przykład karta graficzna AMD RADEON, RADEON RX Vega lub produkty konkurencyjnej firmy - model karty graficznej Nvidia GeForce RTX 2060, GeForce GTX 1650 TI, Nvidia GeForce GTX 1660 itd.

Do uniwersalnego zastosowania najlepszy będzie laptop Lenovo Thinkpad, natomiast do grania i wymagających prac lepszy będzie Lenovo Legion. Do tego zwróć uwagę na czas pracy na baterii, czy jest dysk SSD, jaka jest pojemność dysku (np. 512 GB), czy jest system operacyjny Windows 10 (mogą być dwa warianty: Windows 10 Home i Windows 10 PRO), czy jest ekran dotykowy i czytnik linii papilarnych. Natomiast Wi Fi to już standard.

 

Urządzenia Lenovo w Laurem.pl

Wybierz najlepszy dla siebie model laptopa Lenovo i złóż zamówienie w naszym sklepie. Zapewniamy profesjonalną obsługę, fachowe doradztwo i szybką dostawę. Już dziś skontaktuj się z nami!

    pixel