Karty graficzne

( ilość produktów: 3 )

Karty graficzne i procesory to dwa elementy, które mają największy wpływ na wydajność każdego komputera. Dobrej jakości karty graficzne to wbrew pozorom produkt nie tylko przeznaczony dla grafików czy amatorów gier komputerowych - choć z pewnością jest to grupa, dla której zakup odpowiedniej karty graficznej jest najbardziej istotny. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale karta graficzna jeśli chodzi o komputery i laptopy nie odpowiada tylko za generowanie i wyświetlanie obrazów, ale i wspomaga obliczenia procesora, przez co zwiększa jego wydajność, przyśpiesza pracę. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą kart graficznych.

Jaką kartę graficzną wybrać?

Podstawową rynku są dwie firmy: AMD (karty graficzne Radeon dla przeciętnego użytkownika i Radeon RX dla gracza) oraz NVIDIA z linią Quadro i GeForce (odpowiednio: wersja podstawowa, GT, GTX, RTX). I tak dla podstawowych potrzeb szukamy kart graficznych AMD Radeon i NVIDIA GeForce oraz GeForce GT. Pozostałe modele przeznaczone są dla graczy, grafików, fotografów i innych profesjonalistów. Niestety, to nie koniec - karty graficzne mają też różne rdzenie i pamięć oraz technologię (Turbo lub Boost), a w dodatku mogą być zintegrowane czy dedykowane. Ostatnim chyba ważnym parametrem jest chłodzenie karty graficznej, zwłaszcza kiedy zależy nam na cichszej pracy.

Wybierz kartę graficzną w naszym sklepie

Na naszej stronie internetowej Laurem.pl dostępnych jest wiele kart graficznych obu producentów, o różnych parametrach i bardzo wielu możliwościach. Oczywiście, najłatwiej jest kupić po prostu najlepszą kartę, która będzie bardzo wydajna i da naszemu komputerowi nowe możliwości - jednak najlepsze karty graficzne to koszt rozpoczynający się w okolicach 1000 zł. Jeśli możemy sobie pozwolić na taki wydatek, dużo korzystamy z komputera - to będzie najlepszy wybór. Zwłaszcza jeśli chodzi o komputery do gier. Z reguły jednak Klient wybiera karty graficzne do potrzeb i zależy mu na dobrej cenie. W takim wypadku zwykła karta graficzna do podstawowych potrzeb przeciętnego „nie-gracza” zamyka się w koszcie do 200 zł. Jednak kiedy mamy swoje wymagania, korzystamy z programów graficznych (takich jak Photoshop), potrzebujemy komputera do pracy i zależy nam na wydajności lub po prostu gramy często i w coraz to nowsze gry - im lepsza karta graficzna, tym lepiej. Dla takich użytkowników dobre karty graficzne zaczynają się od 500 zł i nawet dwa, trzy razy więcej. Nie wiesz, jaką kartę graficzną wybrać dla siebie? Skontaktuj się z naszym zespołem.

    pixel