Smartwatche

( ilość produktów: 5 )

Szukasz dla siebie smartwatcha? Sprawdź ofertę Laurem.pl. Proponujemy inteligentne zegarki różnych producentów. Już teraz znajdź odpowiedni model dla siebie. Szeroka gama naszych smartwatchy pozwala bez problemu dobrać odpowiedni zegarek. Zapraszamy!

 

Smartwatch - do czego służy i jak działa?

Smartwatch to po prostu inteligentny zegarek, który nie ma tradycyjnej tarczy ze wskazówkami, ale wyświetlacz, za pomocą którego urządzenie komunikuje się z urządzeniem. Taki zegarek smartwatch może na przykład przesyłać informacje ze smartfonu, pozwala kontrolować odtwarzacz muzyczny, aparat fotograficzny, ale przede wszystkim monitoruje aktywność fizyczną użytkownika.

Aby inteligentne zegarki mogły w pełni pokazać swoje możliwości, trzeba je połączyć ze smartfonami. Służy do tego technologia Bluetooth. Im nowsza wersja Bluetooth, tym rzadziej trzeba ładować urządzenia. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę, czy dany smartwatch jest kompatybilny z posiadanym przez Ciebie telefonem komórkowym. Na przykład produkty Apple będą współdziałały tylko z iPhone'ami, ale inne zegarki mogą być bardziej uniwersalne.

 

Jaki zegarek sportowy?

Na początek zwróć uwagę, czy wybierasz smartwatch damski, czy męski. Różnica będzie odnosiła się głównie do wzornictwa. To podstawowa kwestia. W kolejnym kroku zwróć uwagę na zastosowany w danym urządzeniu system operacyjny. Na rynku znajdziesz różne rozwiązania. Najpopularniejszy to Wear OS, który jest wersją systemu Android. Natomiast w zegarkach firmy Samsung używany jest system Tizen - ceniony przez użytkowników, bo działa niezawodnie. Do zegarków Apple wgrywany jest natomiast Watch OS. Do tego dochodzi jeszcze szereg innych systemów w zależności od producenta.

Na co powinieneś jeszcze zwrócić uwagę? Sprawdź, jaki rodzaj ekranu ma wybrany zegarek. Najczęściej to LCD, OLED, AMOLED i Super AMOLED, E-Ink (technologia elektronicznego papieru). Do tego wyświetlacze mogą być okrągłe lub prostokątne, a ich rozmiar również może być różny (np. 1,5 cala).

Przy zakupie smartwatcha zwróć uwagę także na czas pracy na baterii - im większy akumulator, tym lepiej (pojemność baterii co najmniej 200 mAh). Najistotniejsze są jednak funkcje, jakie posiada smartwatch. Bez wątpienia przyda się Wi Fi, pulsometr, GPS, pulsoksymetr, barometr, wysokościomierz, pomiar spalonych kalorii itp. Przyda się także wodoodporność zegarka, co pozwoli na pływanie ze smartwatchem.

 

Zegarki sportowe w Laurem.pl

Biały, niebieski, a może czarny smartwatch? Wybierz kolor zegarka, jaki najbardziej Ci odpowiada i kolor paska. Niektóre modele łączą różne barwy. Wybierz zegarek sportowy, który będzie Cię wspierał w aktywności fizycznej na rowerze lub w czasie uprawiania fitness. Już dziś sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie!

    pixel