Laptopy Intel Core i3

( ilość produktów: 35 )

Sklep Laurem.pl proponuje szeroką gamę laptopów, które posiadają procesor marki Intel - wiodącego producenta na rynku CPU. U nas znajdą Państwo zróżnicowane modele, małe i duże - przekątna ekranu 14 cali i większe, posiadające napęd optyczny i zróżnicowany typ matrycy (matowa, błyszcząca), a nawet laptopy mające ekran dotykowy.

 

Zalety procesora Intel Core i3

 

Jakie są zalety procesora Intel Core i3? To uniwersalne procesory bardzo wysokiej jakości. Ich liczba rdzeni to przeważnie 2, ale niektóre modele mają 4. Takie procesory dobrze sprawdzają się w codziennym użytkowaniu laptopa.

 

Intel UHD Graphics czy karty dedykowane?

 

Jednym z ważniejszych komponentów, jakie posiada laptop, jest karta graficzna. Nie jest bowiem bez znaczenia, jaki model karty graficznej zostanie zamontowany w danym urządzeniu. Spotkać się możemy z dwoma opcjami: karta graficzna zintegrowana i dedykowana. Obydwa rozwiązania mają wady i zalety. Pierwszy rodzaj karty graficznej, a więc zintegrowany, wystarczy do pracy biurowej, do prostego, domowego użytku, gdzie głównie przegląda się strony internetowe i ogląda filmy. Firma Intel ma tutaj wiele ciekawych rozwiązań. Wystarczy wspomnieć o Intel HD Graphics czy Intel UHD Graphics. Jeśli potrzebny nam laptop z procesorem Intel Core i3 do grania lub prac graficznych, najlepiej postawić na kartę graficzną dedykowaną jak np. Nvidia GeForce. Warto tu zwrócić uwagę na pamięć karty graficznej, która odpowiada za płynność i jakość wyświetlanego obrazu (co najmniej 4 GB, a najlepiej 8 GB). Oczywiście takie urządzenia, które mają Intel UHD Graphics czy inny układ zintegrowany są tańsze od modeli z kartami dedykowanymi.

 

Jakie parametry wybrać?

 

Obecność procesora Intel Core i3 to gwarancja, że laptop będzie działał szybko i płynnie, ale potrzebne są także inne parametry na wysokim poziomie. Duże znaczenie ma wielkość pamięci RAM. Im jej więcej, tym lepiej. Optymalna wartość to 8 GB. Pamięć RAM to dopiero jedna kwestia. W urządzeniu przyda się także duża pojemność dysku. 256 GB to już często za mało, więc lepszy będzie dysk 512 GB. To dysk HDD. System operacyjny powinien za to znajdować się na szybkim dysku SSD. Jeśli już przy tym jesteśmy, warto zwrócić uwagę, czy laptop ma Windows 10 Home lub Windows 10 Professional. Istotna jest także rozdzielczość ekranu - powinna być co najmniej HD (1920 x 1080), a nawet 4K.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą laptopów i do składania zamówień! Przypominamy, że w naszym asortymencie dostępne są również komputery przenośne z procesorem Intel Core i5 i inne.

 

    pixel