Pamięć RAM

( ilość produktów: 18 )

Pamięć operacyjna RAM odpowiada za przetwarzanie wszystkich procesów w komputerze. Im więcej pamięci, tym płynniej działający system i oprogramowanie – w skrócie. Oferujemy pamięci RAM DDR3 o częstotliwości pracy 1333MHz i 1600MHz, do komputerów stacjonarnych i do laptopów. Przyspiesz pracę z naszymi produktami, producentów takich jak na przykład Goodram. UWAGA! Przed dokonaniem zakupu sprawdź jaki rodzaj pamięci operacyjnej RAM obsługuje Twój komputer.

Co to jest i za co odpowiada pamięć RAM?

RAM do laptopa czy komputera to nic innego jak pamięć - odpowiedzialna za wydajność i komfort korzystania z urządzenia. Pamięć operacyjna RAM odpowiada za przetwarzanie wszystkich procesów w komputerze i w laptopie. Im więcej pamięci, tym płynniej działający system i oprogramowanie – tak w skrócie.

Pamięć do komputera? Wybierz Laurem.pl

W Laurem.pl oferujemy pamięci RAM DDR3 o częstotliwości pracy 1333MHz i 1600MHz, zarówno do komputerów stacjonarnych, jak i do laptopów. Dzięki naszym produktom praca Twoich urządzeń znacząco przyśpieszy! Do wyboru masz wielu znanych i popularnych producentów, takich jak na przykład Goodram, Samsung, Micron czy Nanya oraz różne pojemności: 2GB, 4GB czy nawet 8GB więcej.

Jaka pamięć do komputera firmowego?

Nie wiesz, jaka pojemność będzie odpowiednia dla Twojego sprzętu? Chcesz kupić RAM do laptopa lub komputera w Twojej firmie, ale nie znasz się na informatyce? Warto przeanalizować obecne możliwości posiadanego sprzętu oraz jego funkcje. Jeśli sprzęt ma niewiele pamięci operacyjnej, ale potrzebujemy go tylko do obsługi podstawowych programów, wystarczy nam niewiele - zazwyczaj 2 GB dodatkowego RAMU w zupełności spełni swoje zadanie. Komputery do biura (np. przeznaczone do pracy z grafiką czy filmem) czy tzw. komputery do gier, czy w inny sposób mocne eksploatowane będą potrzebowały jak najwięcej pamięci operacyjnej, aby komputer działał sprawnie, płynnie i nie nagrzewał się. Ten ostatni parametr jest bardzo ważny - zbyt mała ilość pamięci RAM względem potrzeb może sprawić, że urządzenie zużyje się szybciej.

O czym warto pamiętać?

Przed dokonaniem zakupu należy koniecznie sprawdzić, jaki rodzaj pamięci operacyjnej RAM obsługuje wybrany przez nas komputer czy laptop. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w którym zakupiony i wysłany produkt nie spełnia naszych oczekiwań, bo nie możemy go wykorzystać w sprzęcie, który posiadamy. RAM do laptopa czy komputera musi być dopasowany do niektórych jego parametrów - w innym przypadku po prostu nam nie posłuży. Jeśli mamy wątpliwości lub nie potrafimy sami sprawdzić, jaki RAM do laptopa czy komputera stacjonarnego będzie dla nas odpowiedni, najlepiej skontaktować się z naszym biurem obsługi klienta (mailowo lub telefonicznie) lub zapytać o to informatyka lub sprzedawcę w sklepie ze sprzętem komputerowym. Dzięki temu oszczędzimy zarówno czas, jak i pieniądze, a zakupiony produkt spełni swoje oczekiwania, przyśpieszając pracę w naszym komputerze czy laptopie.

    pixel