2020-05-13

Jak aktywować system Windows 10 PORADNIK

Jak aktywować Windows 10?

To pytanie, z którym spotykamy się w naszej pracy każdego dnia. Na szczęście nie jest to trudna czynność i można sobie z nią poradzić wykonując kilka prostych kroków. Zaczynamy!

Instrukcja aktywacji Windows 10

Oryginalna licencja Windows

Aby móc aktywować system trzeba mieć oryginalną licencję na oprogramowania Microsoft. Obecnie jest sprzedawany w wersji pudełkowej (BOX) oraz elektronicznej. Można także kupić oryginalnego Windowsa 10 w bardzo atrakcyjnej cenie plus komputer poleasingowy. Pisaliśmy o tym w tym w artykule dotyczącym programu Windows 10 Refurbished.

Jeśli kupiliśmy system z licencją cyfrową to aktywuje się on automatycznie po zalogowaniu się do konta Microsoft. Poniższe kroki wykonujemy w przypadku, kiedy dysponujemy Windowsem w wersji BOX lub Refurbished z naklejką licencyjną.

Naklejka licencyjna Windows

Aby aktywować system należy z naklejki licencyjnej usunąć zdrapkę zasłaniającą część klucza produktu. Jeśli kupiłeś komputer lub laptop z zainstalowanym systemem to licencję znajdziesz na obudowie (w przypadku laptopów może ona być umieszczona pod baterią lub pokrywą baterii, w zależności od modelu komputera).

Zdrapkę usuwamy paznokciem lub delikatnym narzędziem, tak żeby nie naruszyć ciągu znaków.

Naklejka licencyjna Windows 10

Gdzie wprowadzić klucz produktu Windows 10

Następnie uzyskany kod musimy wprowadzić w ustawieniach komputera. W tym celu wybieramy przycisk w menu start opcję ustawienia.

W ustawieniach kierujemy się do menu aktualizacja i zabezpieczenia.

W oknie wybieramy z paska po lewej stronie przycisk aktywacja, a następnie klikamy zmień klucz produktu.

W wyświetlonym oknie wpisujemy ciąg znaków z naklejki licencyjnej. Należy upewnić się, że wpisujemy właściwie wszystkie znaki, ponieważ w przeciwnym razie aktywacja zakończy się błędem.

Klikamy dalej i w następnym oknie wybieramy przycisk aktywuj. Czekamy chwilę i jeśli wszystko poszło dobrze to dostaniemy komunikat informujący, że aktywacja przebiegła pomyślnie.

Dlaczego warto aktywować Windowsa

Od tego momentu możemy cieszyć się legalną kopią systemu Windows 10, która będzie miała dostęp do wszystkich aktualizacji. Aktywacja systemu to przede wszystkim bezpieczeństwo naszego komputera i danych.

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel