2020-09-04

Czy warto jeszcze kupować komputer stacjonarny?

Czy warto jeszcze kupować komputer stacjonarny?

To właśnie stare, dobre PC-ty przecierały szlak przed laty do polskich domów. To właśnie one towarzyszyły często w pierwszej przygodzie ze sprzętem IT. Czy jednak dziś, gdy nasz świat stał się przede wszystkim mobilny, jest jeszcze miejsce dla komputerów stacjonarnych?

Komputer to podstawowe narzędzie pracy i rozrywki. Tyle że dziś coraz więcej osób korzysta z laptopów, a komputery stacjonarne wydają się odchodzić powoli do lamusa. To jednak mylne przekonanie. Wystarczy sprawdzić, że sklepy mają w swojej ofercie szeroki asortyment PC-ów i nie jest to wcale przypadek. Komputery stacjonarne nadal warto kupować, ponieważ taki sprzęt często ma przewagę nad laptopami, a do tego ma bardzo wiele zalet.

Zalety komputera stacjonarnego

Wiele osób, przeważnie zapaleni gracze, programiści i graficy, deklaruje, że nigdy nie zamieniliby komputera stacjonarnego na laptopa. Nic dziwnego, PC ma przewagę nad urządzeniem mobilnym w kilku istotnych kwestiach.

Kluczowym argumentem przemawiającym za zakupem komputera jest wydajność. Najczęściej jest tak, że PC jest w stanie przebić nawet najmocniejszego laptopa, co jest niezwykle istotne w przypadku gier komputerowych, programów graficznych czy obróbki wideo. Do tego najsilniejsze i najbardziej nagrzewające się podzespoły mogą być skutecznie chłodzone za pomocą bardzo wydajnych wentylatorów.

Bardzo dużą zaletą komputerów stacjonarnych jest możliwość ich łatwej modyfikacji, co nie zawsze jest możliwe w przypadku laptopa. Bez problemu można dokonać modernizacji komputera i wymienić dowolny podzespół. Do tego takie komputery można podkręcać, żeby zwiększyć ich wydajność. Komputer pozwala podpiąć dowolnej wielkości monitor, a nawet kilka monitorów i tym samym dostosować go do naszych potrzeb czy do aktualnie wykonywanej pracy. Poza tym do PC-ta można dobrać urządzenia peryferyjne takie, jakie nam najbardziej odpowiadają.

Komputer poleasingowy – dlaczego warto wziąć go pod uwagę?

Ktoś mógłby powiedzieć, że bardzo wydajny, mocny komputer to bardzo duży wydatek. Zgoda. Dobre podzespoły nie kosztują mało. Jest jednak na to rozwiązanie. To komputery poleasingowe. Dzięki nim można zyskać bardzo mocny sprzęt w niezwykle atrakcyjnej cenie. Przykładem jest oferta naszego sklepu. Można u nas znaleźć komputery najlepszych na rynku producentów jak Acer, Dell, Fujitsu czy Hewlett-Packard, nie wydając na taki sprzęt bardzo dużych pieniędzy. Do tego mamy komputery do domu i biurowe, komputery do gier, całe zestawy komputerowe, niezwykle funkcjonalne komputery All-in-one, a nawet staje robocze i serwery. Każdy znajdzie u nas odpowiedni dla siebie sprzęt. Komputery zostały dokładnie sprawdzone, zawsze można je skonfigurować według własnych potrzeb. Do tego dajemy gwarancję na zakupiony u nas sprzęt.

Komputer stacjonarny jeszcze nie umarł i ma się całkiem dobrze. Gdy nie jest nam potrzebny mobilny sprzęt, który moglibyśmy zabrać ze sobą, wybór PC jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie zapominajmy, że taki komputer łatwo potem zmodernizować.

pixel