2018-07-19

Poznajcie poleasinga: Monitor HP E232

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi monitorami o matrycy 23 cali: monitory 23 cale.

Monitor biurowy w dobrej cenie

Biurówka, z matrycą IPS i LED, w cenie 299zł? Przedstawiamy Monitor HP E232, po raz pierwszy w naszej ofercie. Zapraszamy do przeczytania recenzji i naszej opinii o tym sprzęcie.

Atrakcyjna stylistyka i zaawansowane technologie

HP od lat ma bardzo ciekawa stylistykę i model E232, zdecydowanie się w to wpisuje. Obłe krawędzie, aluminiowe wykończenia połączone z szaro-czarną obudową, tworzą wrażenie obcowania ze sprzętem z najwyższej półki. Monitor jest cienki, posiada około 1,5cm ramkę w około matrycy. Ogólne wrażenia estetyczne są na pewno bardzo dobre.

Podstawka posiada regulację, w zasadzie w każdej płaszczyźnie – monitor można dostosować do odpowiedniej wysokości, nachylić pod odpowiednim kątem, obrócić, a także, w przypadku potrzeby zastosować PIVOT, stawiając matryce pionowo. Spełnia wszystkie standardy certyfikatu TCO Edge.  Oczywiście, sama podstawkę można w prosty sposób zdemontować, odsłaniając tym samym montowanie VESA 10x10, które umożliwia montaż wyświetlacza na uchwycie.

Matryca Full HD typu IPS, czyli świetna jakość obrazu

Monitor posiada wszystkie najpopularniejsze wejścia: Displayport oraz HDMI z cyfrowych, oraz dla posiadaczy starszych komputerów: analogowe VGA. Monitor ten można więc podłączyć zarówno jeśli chodzi o laptopy jak i komputery. Wielu osobom także przypadnie do gustu hub USB, umieszczony wygodnie z boku monitora, a nie jak u innych producentów z tyłu, czy od spodu. Teraz o tym, co misie lubią najbardziej: matryca. Producent wyposażył monitor (bądź co bądź przeznaczony do biura), w 23-calową matrycę o rozdzielczości 1920x1080 (FullHD), czyli w proporcji 16:9. Co niezwykle istotne – jest to matryca wykonana w technologii IPS (In Plane Switching), dająca bardzo dobre i przyjemne dla oka odwzorowanie barw, dzięki czemu, monitor z serii biznesowej, może także znaleźć zastosowanie w pracowniach graficznych i projektowych. Osoby pracujące na dwóch wyświetlaczach, docenią na pewno także prawie całkowite katy widzenia – praktycznie z każdego miejsca obraz wygląda tak samo. Oczywiście sama matryca jest matowa – stąd nie ma mowy o odblaskach, przeszkadzających w codziennej pracy.


HP E232 to ekonomiczny wybór

Dla wielu osób, szczególnie, którzy planują wyposażyć całe swoje biura w te monitory – nie mają one dużego zużycia energii – 28W przy normalnej pracy, do 35W przy maksymalnej jasności (250 cd/m2). Czas reakcji jest całkiem w porządku jak na biurową matrycę IPS: 7ms. Raczej nie ma mowy o jakimkolwiek smużeniu, nawet przy bardzo dynamicznej rozrywce. Trzeba przyznać, że monitor E232, to w tym momencie najlepszy wybór zarówno do zastosowań biurowych jak i podstawowych prac graficznych.
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel