2019-01-10

Jak zyskać przy zakupie laptopa poleasingowego?

Szukamy laptopa używanego

W większości przypadków ma dla nas znaczenie wydajność, mobilność i jakość materiałów, z których jest wykonany. Bardzo ważnym parametrem jest również cena poszukiwanego sprzętu. Warto zastanowić się nad rozwiązaniem takim jak laptop poleasingowy.

Komputer poleasingowy – jak to działa

Firmy często wykorzystują leasing, aby robić zakupy np. komputerów. Zakupiony w takiej formie sprzęt jest używany przez firmę do zakończenia umowy. Później przedmiot leasingu przejmuje leasingodawca (często jest to bank), a firma kupuje nowy sprzęt. Komputery (lub każdy inny zakupiony w takiej formie przedmiot) trafia wówczas na rynek wtórny.

Laptopy modele biznesowe

Komputery z serii biznesowych należą do najwyższej możliwej półki. Linie takie prowadzą zazwyczaj tylko najwięksi producenci, tacy jak np. Dell, HP, Lenovo. Jakość tych sprzętów jest zupełnie inna niż tych, które znamy z marketów elektronicznych.

Zestawienie laptopów poleasingowych

Poniżej przedstawiamy zestawianie zamierające laptopy poleasingowe w konkretnych przedziałach cenowych. Wzięliśmy pod uwagę sprzęty w okolicach 1000zł, 2000zł i 3000zł. Jaki komputer poleasingowy możemy znaleźć w takich cenach?

Laptop poleasingowy do 1000 zł

Nowy laptop w tej cenie – wydając taką kwotę możemy liczyć maksymalnie na procesory następujących linii Intel® Pentium, Intel® Celeron, AMD A6. Za przetrzymywanie danych odpowiadać będzie dysk HDD, a na pokładzie będziemy mieć maksymalnie 4GB RAM. Urządzenie będzie w całości wykonane z plastiku, włączając w to najsłabszy punkt konstrukcyjny, czyli zawiasy matrycy. Na takim laptopie możemy sobie pozwolić na podstawowe prace – obsługę dokumentów, poczty e-mail, czy przeglądanie Internetu.Laptop poleasingowy w tym budżecie to np. Dell E6440. Świetna propozycja wyposażona w procesor Intel Core i5-czwartej generacji, 8GB pamięci RAM, dysk 120GB SSD i oryginalny system Windows 10 Home. Materiały, z których jest wykonany laptop to stop magnezu i aluminium. Bardzo ważnym aspektem są magnezowe zawiasy, bardzo trwałe rozwiązanie pozwalające na odchylenie monitora nawet o 180 stopni do tyłu. Laptop jest wyposażony w matową matrycę HD+ 1600x900, praca jest możliwa nawet w warunkach wysokiego nasłonecznienia. Na laptopie takim wykonamy poza podstawowymi pracami nieco bardziej zaawansowane akcje – bez problemu obsłużymy np. program graficzny do obrabiania zdjęć.

Laptop poleasingowy do 2000 zł

Nowy notebook marketowy w takiej cenie może być wyposażony w procesory serii AMD Ryzen 3, Intel® Core™ i3, lub Intel® Pentium. Jeśli dobrze poszukamy to znajdziemy laptop wyposażony w pamięć RAM o pojemności 8GB, dysk SSD około 250GB (lub HDD do 1TB). Jakość plastików pozostanie jednak na tym samym poziomie co przy niższej półce cenowej. Zakres prac możliwych do wykonania będzie już znacznie szerszy – laptop poradzi sobie z obrabianiem zdjęć (być może nawet wideo w niższych rozdzielczościach). Ze względu na brak dedykowanej karty graficznej na laptopie nie uruchomimy gier.Laptop biznesowy jaki dostanie za kwotę około 2000zł to dla przykładu model Latitude E5470. Maszyna wyposażona jest w dwa różne rodzaje procesorów Intel® Core i5-6200U (wersja niskonapięciowa) lub Intel® Core i5-6440HQ (odpowiednik wysokonapięciowy). Na pokładzie zastaniemy dysk półprzewodnikowy SSD 240GB i 8GB pamięci RAM. Dołączona będzie także licencja na oryginalny system Windows 10 Home (wersja Pro za dopłatą 60zł). Laptop wykonany jest z doskonałej jakości plastików i stopów magnezu. Dla entuzjastów pracy w godzinach nocnych dobrą informacją będzie obecność podświetlanej klawiatury. Na Dellu E5470 spokojnie możemy pracować na grafice w wysokiej rozdzielczości, popracujemy także na wyższej jakości materiałach wideo. Laptop jest bardzo lekki, więc bez kłopotu możemy zabierać go ze sobą w każdą podróż.

Laptop poleasingowy do 3000 zł

Nowy laptop za 3000zł, mimo, że w tej cenie dostaniemy już konfigurację procesora Intel® Core i5, 16GB pamięci RAM, i dysk 250GB (alternatywnie 1TB HDD). Dobrze badając rynek trafimy także na egzemplarz z dedykowaną kartą graficzną. Zwróćmy w tym miejscu uwagę na fakt, że procesor Intel® Core i5 pojawił się w przypadku komputera poleasingowego już w wersji za 1000zł. Pozostaje jedna bolączka. Materiały, z których jest wykonany komputer. Nadal w 90% przypadków będą to plastiki – nieco lepszej już jakości, ale nadal nie uświadczymy nawet kawałka aluminium.Poleasingowy biznesowy laptop za niecałe 3000zł to prawdziwa maszyna do najbardziej zaawansowanych prac. Za taką cenę kupujemy mobilną stację roboczą Dell M4700. Na pokładzie znajdziemy procesor Intel® Core™ i7-trzeciej lub czwartej generacji, 16GB pamięci RAM, a także dysk 240GB SSD na system + nośnik HDD 1TB do przechowywania danych. Laptop jest wyposażony w dedykowaną kartę graficzną nVidia Quadro K2000M o pojemności 2GB. Stacja jest wykonana z najwyższej jakości materiałów – to w całości szczotkowane aluminium w eleganckim kolorze. Do czego taki laptop? Do wszystkiego zaawansowane prace związane z projektami 3D, obrabianie wideo w wysokich rozdzielczościach oraz komfortowe granie.

Szukasz czegoś bardzo mobilnego?

Jeśli praca wymaga od użytkownika dużej mobilności, a co za tym idzie poruszania się w towarzystwie laptopa to świetnymi rozwiązania okazują się być laptopy biznesowe z serii ultrabooków. To lekkie, smukłe modele o wysokich mocach obliczeniowych. Dzięki nim praca w terenie staje się łatwa i przyjemna.

Przykładowe modele ultrabooków.

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel